Андреа Лекиќ за 24РАКОМЕТ ТВ: Го избравме тој пат, одиме преку Ѓер!(ВИДЕО)

Централниот бек на македонскиот шампион, Андреа Лекиќ по последниот натпревар од главната фаза во Лигата на шампионките, за 24Ракомет зборуваше за квалитетите на противникот, формата на Вардар и очекувањата од четвртфиналниот двомеч против актуелниот освојувач на елитното натпреварување.
Целата изјава можете да ја погледнете во видеото подолу.