Ангелов и Јоноски во топ форма и на тренинг (ВИДЕО)

Екипата на Ратинген сезонава игра во одлична форма, а на теренот доминира македонската тројка. Сепак, во моментов Петар Ангелов и Ацо Јоноски мораат да работат без Филип Лазаров кој е дел од репрезентацијата на Македонија во квалификациите за ЕП.

Во Германија нема пауза кога е во прашање работата, па и ви пониските лиги има максимално ниво на работа. Сите тренираат максимално и продолжуваат да ја одржуваат формата.

На тренинзите е максимално работно, а Ангелов објави како тренираат заедно со Јоноски.

https://www.instagram.com/p/BpSfRreHCxT/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Покрај тоа има и видео на кое Диви покажува дека иако е на залезот од кариерата може уште да биде во топ форма и да работи со максимално високо ниво.

https://www.instagram.com/p/BpSf_lPHyB_/?utm_source=ig_web_button_share_sheet