Ако сакате да уживате: Гледајте го одново мечот Вардар – Барселона (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Вардар и Барселона во полуфиналето од Ф4 турнирот од Лигата на шампионите ќе остане запишан како меч во кој еден тим успеал потполно да ја нокаутира Барселона.

И не треба многу да се зборува за овој дуел бидејќи најдобро е да се погледне сето она што се случуваше на теренот во Ланксес Арена. Дефинитивно во првите 30 минути ќе ви изгледа сè чудно, но затоа во второто полувреме може да се ужива.

Мечот можете да го погледнете на следниот ЛИНК.