АКО НЕШТО ПРОПУШТИВТЕ: Погледнете го пенал рулетот на средбата меѓу Вардар и Металург (ВИДЕО)

Тимот на Металург оствари сензационална победа над големиот ривал Вардар со 33-32, дури по изведувањето на ударите од седум метри.

Иако „црвено-црните“ водеа во поголемиот дел од средбата, сепак на крајот останаа со празни раце, а се радуваа металурзите по поголго време.

Погледнете ги на „Спорт. Видео Македонија“, сите удари во пенал рулетот….