Ако е за утеха: „Бомбата“ на Борозан во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

Вардар загуби кај Барселона со 34-26 во 8. коло од Лигата на шампионите, но ако е за утеха голот на Вуко Борозан се најде во ТОП 5 изборот на ЕХФ.

Црногорецот упати една од препознатливите негови „бомби“ во голот на Де Варгас во 9. минута од натпреварот за 4-4.

Тој погодок се најде на четвртото место во ТОП 5 голови од 8. коло, а може да го погледнете ТУКА.
додека најдобрите одбрани на колото можете да ги погледнете ТУКА.