Агинагалде го има најубавиот гол во третото коло од ЛШ (ВИДЕО)

Шпанскиот репрезентативец могупати досега во клупската и репрезентативна кариера постигнувал убави голови, но овој на мечот против ПИК Сегед сигурно е меѓу најубавите. Погледнете го во продолжение изборот на ЕХФ за најубави голови од изминатиот викенд во Лигата на шампионите.