Автокоманда неосвоива за младите вардарки (ФОТО)

Ракометарките на Металург стигнаа до минимална победа на домашен терен со резултат 26-25 против ривалот Вардар јуниор. Вардарки имаа шанса за враќање во натпреварот но ударот на Бојаџиска заврши неуспешно благодарение на одбраната која ја забележа Серафимова.
Традицонално по натпреварот вицешампионките ја овековечија победата со селфи.

FB_IMG_1461342346536