АБУТОВИЌ: Респект момци! (ФОТО)

Еден од ракометарите кои освоија шампионска титула со Вардар, Илија Абутовиќ се огласи на социјалните мрежи по огромната победа на „црвено-црниот“ тим над ПИК Сегед.

Тој секогаш ги следи настапите на вардарци и покрај тоа што не е повеќе дел од вардаровото семејство.

„Респект момци“, напиша Абутовиќ.